САТИРА: Ілон Маск пообіцяв відновити у Twitter всі заблоковані облікові записи росіян

САТИРА: Ілон Маск пообіцяв відновити у Twitter всі заблоковані облікові записи росіян

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
364

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби американський мільярдер Ілон Маск, який придбав компанію Twitter, пообіцяв відновити у соціальній мережі всі заблоковані облікові записи росіян, а також прибрати статус «Державне ЗМІ» з прокремлівських видань. Крім цього, Маск нібито збирається звернутися у «Роскомнагляд», щоб уточнити список екстремістських чи протизаконних матеріалів, щоб потім їх видалити. 

Проте це вигадана новина. Її опублікували на сайті сатиричних новин.

Дисклеймер. «Панорама» — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з «Панорами», на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Першоджерело «новини» — сатиричне видання «Панорама». На сайті «Панорами» чітко вказано, що усі новини не є реальними, це лише «сатира та вигадка».  

Ілон Маск не робив таких заяв у жодному зі своїх інтерв’ю і не писав про такі наміри на власних сторінках у соцмережах. 27 жовтня він опублікував звернення до рекламодавців Twitter, у якому пояснив, чому купив компанію. Серед іншого Маск згадав, що інвестував у Twitter, бо він має потенціал бути платформою для свободи слова в усьому світі, але в нинішньому вигляді компанія не може служити цьому імперативу. «Twitter має надзвичайний потенціал. Я розблокую його», — написав Маск. Але він не обіцяв розблокувати акаунти російських користувачів чи зняти маркування з російських державних ЗМІ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний