САТИРА: Ілона Маска офіційно позбавили можливості мати у своєму роду предків з України

САТИРА: Ілона Маска офіційно позбавили можливості мати у своєму роду предків з України

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
110

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють новину про те, що нібито Департамент культурної спадщини України заборонив Ілону Маску мати предків з України. Сталося це нібито після того, як бізнесмен некоректно висловився щодо Президента України Володимира Зеленського. 

Утім, це — вигадана новина. В Україні не існує «Департаменту культурної спадщини України».

Першоджерелом цієї новини є сатиричний телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки».  Вперше цю «новину» там опублікували 16 листопада. Пізніше допис поширили у мережі, видаючи за правдиву інформацію.

Згідно з законом України «Про охорону культурної спадщини», до органів охорони культурної спадщини відносяться центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони культурної спадщини (ключовий орган — Міністерство культури та інформаційної політики України). Вони не мають повноважень щодо впровадження будь-яких заборон, які стосуються родоводів, громадянам та не громадянам України. 

Крім того, в Україні немає «Департаменту культурної спадщини України», натомість при Мінкульті працюють Державна служба охорони культурної спадщини та Державна інспекція культурної спадщини. Також є окремі департаменти охорони культурної спадщини в адміністративних одиницях. Наприклад, Департамент охорони культурної спадщини КМДА або Департамент культури Луцької міської ради.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны