САТИРА: Кафе в Берліні випустило рекламу, у якій відвідувачі п`ють за путіна

САТИРА: Кафе в Берліні випустило рекламу, у якій відвідувачі п`ють за путіна

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
945

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито кафе у Берліні «Погребок» випустило рекламу, у якій відвідувачі п`ють за путіна. ЗМІ зазначають, що у ролику показано, що може чекати німців цієї зими через політику Шольца та Бербок. Події в рекламі відбуваються у 2023 році. За сценарієм путін став канцлером Німеччини. Між відвідувачами відбувається дискусія. Одні стверджують, що путін принизив Європу, а інші заперечують: зате країні більше не доведеться надавати зброю.

Наприкінці гості закладу говорять тост за російського президента та заявляють, ніби завдяки йому у Берліні є смачні млинці та квас від закладу «Погребок».

Утім, насправді у Берліні немає закладу з такою назвою. Цей «рекламний ролик» — алюзія на рекламу мережі піцерій Pizza Hut 1997 року за участі останнього Генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова.

За запитом «Кафе “Погребок” Берлін» англійською та німецькою мовами ми не змогли знайти заклад з такою назвою, пошук назви реклами іноземними мовами також не дав результатів.

Натомість цей ролик легко знайти за запитом «”Погребок” реклама» у російських медіа. Відео 21 листопада поширили російські ютуб-канали. Ролик продублювали російською та англійською мовами, хоча на оригінальній аудіодоріжці можна почути, що актори розмовляють з акцентом. Відео без дубляжу, лише німецькою, нам знайти не вдалося.

Скриншот відео, нібито з реклами німецького кафе «Погребок»

Подібні ролики спрямовані на підняття морального духу російських громадян, щоб показати «як мерзнуть бідні німці через безглузду політику санкцій». Хоча насправді санкції, запроваджені у відповідь на широкомасштабну агресію москви, суттєво вплинули на російську економіку. Так, речник МЗС Олег Ніколенко навів дані Ради ЄС, Світового банку та МВФ, які демонструють, що ВВП росії скоротився на 5,5 — 9%, обсяги торгівлі — на 30-35%, інфляція досягла 22%, з країни вийшли близько тисячі іноземних компаній, які складали 40% ВВП; імпорт нафти до ЄС до кінця року знизиться на 90%. 

Окрім цього, до санкційного списку потрапили багато технологій і комплектуючих частин, через що страждає російське виробництво. За повідомленням Reuters, росія надіслала Індії список із понад 500 товарів для потенційних постачань, включаючи запчастини для автомобілів, літаків і поїздів. Повідомлення про повільний, але відчутний для російської економіки вплив санкцій також підтвердили журналісти The Washington Post.

У той час як, канцлер Німеччини Олаф Шольц зауважив, що Європа готова пережити наслідки, якщо росія вирішить повністю припинити постачання газу. Станом на листопад 2022 року німецькі газові сховища заповнені більш ніж на 99%. Однак  газосховища не розраховані на покриття всього споживання. У минулому році показник у 95%, який відповідає 245 терават-годинам, був спожитий у Німеччині  впродовж січня-лютого. Оскільки зима триває довше двох місяців, Німеччина і надалі буде потребувати поставок газу з сусідніх країн. У той час як газосховища — тимчасовий засіб, до якого можна звернутись для компенсації коливань ціни.

Тому, аби пережити зиму без російського газу необхідно, щоб побутові споживачі та компанії продовжували ощадливо використовувати блакитне паливо.

Раніше ми спростовували повідомлення, ніби жителі Німеччини вирубали всі дерева в центральному парку Берліна для опалення будинків.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний