САТИРА: МакПиріг вишневий, що може містити кісточки «російських немовлят» — фото

САТИРА: МакПиріг вишневий, що може містити кісточки «російських немовлят» — фото

26 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
425

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито МакДональдз в Україні пропонує МакПиріг вишневий, що може містити кісточки «російських немовлят».

Утім, це жарт. Примітка про «російських немовлят» додана у фоторедакторі. МакДональдз не змінював пакування та рецептуру продукції.

Скриншот допису

Спершу зображення почали поширювати українські користувачі та сатиричні групи як жарт (мем). Ймовірно першоджерелом є твіттер-акаунт «Запускайте атамне…». Згодом російські джерела подали його вже як реальну зміну пакування у МакДональдзі. Утім, компанія не повідомляла про подібну кампанію на офіційному сайті чи сторінках у соцмережах. 

Перевірка фото інструментом FotoForensics показала, що на зображенні помітні ознаки редагування (змінені ділянки яскравіші за інші елементи). Навіть без застосування інструментів для перевірки зображень помітно, що примітка про «російських немовлят» накладена поверх оригінального фото: пакування має округлу форму, відповідно, написаний на ньому текст теж заокруглений. Натомість вираз «російських немовлят» прямий, без заокруглень. Якби він був надрукований на упаковці, він би повторював її форму. Якщо розглянути зображення, викладене користувачем твітер-акаунту Запускайте атамне…, то різниця між написами ще більш помітна. Так, вираз «російських немовлят» більш чіткий у порівнянні з «може містити кісточки», а літери мають інший відтінок білого.

Результати перевірки. Джерело: FotoForensics

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний