САТИРА: Мая Санду повідомила, що готова дозволити ЗСУ зайти на територію Молдови

САТИРА: Мая Санду повідомила, що готова дозволити ЗСУ зайти на територію Молдови

12 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
331

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

1 червня 2023 року в мережі поширили новину, що Мая Санду заявила про готовність дозволити ЗСУ зайти на територію Молдови для усунення російської загрози. «Якщо українській армії буде необхідно — ми готові дати право зайти на нашу територію, щоб розібратися зі складами, озброєнням та особовим складом. Це союзницький жест», — так начебто заявила Президентка Молдови.

Проте це —  вигадана новина, Мая Санду не робила таких заяв.

Найраніша згадка цієї новини, яку нам вдалося знайти, — це пост, опублікований о 13:30 1 червня у телеграм-каналі «Империя очень зла». Авторка каналу часто публікує вигадані сатиричні новини. В описі каналу вказано: «Обережно, можливий фейк і жорстка сатира. Написане є художньою вигадкою, всі збіги випадкові». 2 червня в іншому пості авторка підтвердила, що історія повністю вигадана.

Новина з’явилася під час проведення саміту Європейської політичної спільноти в Молдові. Утім, ні до, ні під час саміту Мая Санду не робила подібних заяв. 1 червня у Президентурі Республіки Молдова спростували фейкове повідомлення. Того ж дня Володимир Зеленський повідомив, що від Молдови не надходило офіційного запиту щодо надання допомоги у розв’язанні проблеми з Придністров’ям.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний