Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, начебто НАТО передало перші екзоскелети військовим ЗСУ у рамках ленд-лізу. Однак насправді на відео — косплеєри.
За допомогою зворотного пошуку в Google Lens ми виявили, що повну версію відео опублікували 22 серпня 2022 року у твіттері.
Серед результатів можна знайти сторінку у твіттері @Lens_OfCal. Автор акаунту займається зйомкою іграшок та косплеями. 22 серпня він зробив ретвіт допису зі сторінки @Mooreshots1, де і було опубліковане оригінальне відео з підписом: «Потусувався з хлопцями HellJumpers у суботу, допоміг отримати купу закулісних кадрів наших розваг, і поки cine.cosplay (Instagram) творив свою магію за камерою, я отримав деякі кадри в стилі командос від vultureproductions (Instagram), які вдягають екіпірування».
Скриншот твіта
Насправді на відео зображені косплеєри. Загалом скорочення «cosplay», утворене в Японії, походить від англійського «costume» (костюм) та «play» (гра), тобто «костюмована гра». Косплей — це перформанс, де учасники, яких називають «косплеєрами», переодягаються у костюми та додають аксесуари, щоб представити певного персонажа.
На відео — приклад косплею персонажів з відеогри «Halo». Це вказано у тегах під відео в інстаграмі самих косплеєрів.
Скриншот допису в інстаграмі
Екзоскелети — це пристрої, які допомагають людям виконувати важкі завдання, бо переносять навантаження з тіла на зовнішню моторизовану раму. Їх застосовують у медичній, військовій та промисловій сферах. Такі пристрої допомагають людям з обмеженою рухливістю, збільшують силу і витривалість, знижують ризик травмування.
У рамках «Програми роботи НАТО із захисту від тероризму» фахівці НАТО випробовували інтегровані екзоскелети, які можуть надати безпосередню допомогу саперам, підтримати і підвищити мобільність, витривалість, точність наведення на ціль і збільшити вантажопідйомність команди саперів. Однак точно не відомо, наскільки поширеним є їхнє застосування серед військовослужбовців.
У США також проходять випробування екзоскелетів з пневматичним приводом, що збільшує силу ніг, збільшує витривалість та компенсує вагу. У 2022 році вантажники повітряного порту мали змогу випробувати пристрій на собі, переміщаючи важкі предмети в екзоскелеті.
Фото з демонстрації екзоскелету в США. Джерело: Повітряні сили США
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний