САТИРА: Німецький уряд узяв під свій контроль три родовища вугілля в Польщі

САТИРА: Німецький уряд узяв під свій контроль три родовища вугілля в Польщі

29 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
256

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито німецький уряд взяв під свій контроль три родовища вугілля в Польщі. У публікаціях посилаються на повідомлення німецького міністерства економіки та охорони навколишнього середовища.

Проте це вигадана новина. Її опублікували на сатиричному сайті.

Дисклеймер. «Панорама» — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з «Панорами», на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Першоджерело «новини» — сатиричне видання «Панорама». На сайті «Панорами» чітко вказано, що усі новини не є справжніми, це лише «сатира та вигадка».  

Жодних офіційних повідомлень про передачу польських родовищ вугілля Німеччині не було. Крім того, у Німеччині немає міністерства економіки та охорони навколишнього середовища. Цими питанням займаються два різних органиФедеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку та Федеральне міністерство довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний