САТИРА: Німці відмовляються від побутових приладів через рекордні тарифи на електроенергію

САТИРА: Німці відмовляються від побутових приладів через рекордні тарифи на електроенергію

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
306

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито тисячі німців змушені зберігати продукти на підвіконні через ціни на електроенергію. Мовляв, німці відмовляються від побутових приладів через рекордні тарифи на електроенергію. У дописах посилаються на опитування Інституту соціологічних досліджень.

Проте це вигадана новина. Її опублікували на сатиричному сайті.

Дисклеймер. Панорама — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з Панорама, на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Першоджерело «новини» — сатиричне видання Панорама. На сайті Панорама чітко вказано, що усі новини не є реальними, це лише «сатира та вигадка».  

Немає підтверджень тому, що німці відмовляються від побутової техніки та зберігають продукти на підвіконні. Опитування Інституту соціологічних досліджень, яке б підтверджувало, що більше трьох тисяч жителів Німеччини вимкнули холодильники задля економії, не існує. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний