Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото нібито нового прапора ЛГБТ. У дописах стверджують, що до прапора додали фрагмент з прапором України. Однак це фото відредагували, прапор ЛГБТ-спільноти не змінювали.
Цей фейк вже спростували незалежні іноземні фактчекери з Reuters та Myth Detector. Вони зʼясували, що допис вперше зʼявився 22 травня 2022 року в коментарі у твітері і був сатиричним.
Yes! #diversityisourstrength. However, i want to gently add that ese are the old colours that *excluded* folx. The updated #pride colours did not include some folx, e.g. Ukrainians. The updated flag since 2022 is below with inclusive colours. pic.twitter.com/Ka6iWL8OrA
— ly (@ARYANFAGGOT) May 22, 2022
Користувач @ARYANFAGGOT, який вперше опублікував цей прапор, додав ще один твіт із поясненням, що зображення зміненого прапора — це іронія.
boobyboys are powerful pic.twitter.com/8o63BF91SB
— ly (@ARYANFAGGOT) May 25, 2022
Крім того, нібито змінений прапор також опублікували на сайті Know Your Meme, який документує меми, вірусні відео тощо. На сайті вказують, що на зображенні — фейковий прапор, але не всі користувачі соцмереж це зрозуміли.
Справжній прапор ЛГБТ-спільноти має інший вигляд, його почали використовувати в 2018 році.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний