САТИРА: Першим космонавтом у світі був українець Назар Люльченко

САТИРА: Першим космонавтом у світі був українець Назар Люльченко

24 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
1090

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні відкрили памʼятник першому у світі космонавту — Назару Люльченку. Мовляв, він полетів у космос на 2 роки раніше, ніж Гагарін, а дізнались про нього завдяки Українському інституту національної памʼяті.

Проте це вигадана новина. Її опублікували на сатиричному сайті ще в 2019 році.

Скриншот допису

Зворотний пошук по фразі «Назар Люльченко» показує, що вперше інформація зʼявилась ще в 2019 році. Першоджерело «новини» — сатиричне видання «Панорама». На сайті «Панорами» чітко вказано, що усі новини не є реальними, це лише «сатира та вигадка».  

Дисклеймер. «Панорама» — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з «Панорами», на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Жодної згадки про справжнього українського космонавта Назара Люльченка у мережі немає, Український інститут національної памʼяті також не писав про таку особу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний