САТИРА: Петро Порошенко погодився очолити уряд переможеної Московії

САТИРА: Петро Порошенко погодився очолити уряд переможеної Московії

16 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
304

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили новину про те, що Петро Порошенко погодився очолити уряд «переможеної Московії». Представникам Конгресу США він нібито сказав: «Та частина, яка зватиметься Московією, потребуватиме сильного лідера на перехідний період. Ми не говоримо про Сибір чи Далекий Схід, це суверенні держави, йдеться лише про переможену Московію. Новій державі буде потрібний новий лідер, який приведе відстале феодальне формування у лоно європейської цивілізації. Я маю досвід, я готовий очолити тимчасовий уряд, зрозуміло, до перших демократичних виборів».

Однак це — вигадана новина. Петро Порошенко не робив такої заяви.

Першу згадку про цю новину ми знайшли в телеграм-каналі «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки». VoxCheck раніше писав про те, як вигадану новину про Жозепа Борреля з цього каналу поширили в російських медіа.

Російські ЗМІ та телеграм-канали поширили вигадану цитату Порошенка без посилання на «а вот мой яндекс кошелек» і без вказівки, що це сатира.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний