САТИРА: Президентка Грузії закликала НАТО ввести війська в Грузію

САТИРА: Президентка Грузії закликала НАТО ввести війська в Грузію

29 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
177

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала НАТО ввести війська в Грузію після дозволу Конституційного Суду розпочати процедуру її імпічменту. Президентка буцімто стверджує, що це останній шанс вирвати країну з рук москви.

Утім, це сатира –  Саломе Зурабішвілі насправді не робила такої заяви та не закликала НАТО ввести війська в Грузію.

Скриншот публікації

За ключовими словами ми знайшли першоджерело цієї інформації – ним виявився телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек». У описі зазначається, що канал публікує матеріали пародійного та сатиричного характеру на політичну тематику.

На офіційній сторінці Саломе Зурабішвілі у твіттері та інстаграмі, а також на сайті уряду Грузії немає повідомлень про такі заяви президентки.

Натомість Саломе Зурабішвілі закликала європейських партнерів триматися разом з Грузією та не дозволяти росії посилювати вплив у регіоні. Раніше президентка також заявляла про важливість вступу Грузії в НАТО.

У жовтні Конституційний суд Грузії дав дозвіл на початок процедури імпічменту Саломе Зурабішвілі через її візити до Європи, неузгоджені з урядом. Однак парламент Грузії не зібрав необхідної кількості голосів для ухвалення імпічменту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний