САТИРА: Туреччина продасть Росії ліцензію на виробництво Bayraktar TB2 в обмін на постачання безпілотників

САТИРА: Туреччина продасть Росії ліцензію на виробництво Bayraktar TB2 в обмін на постачання безпілотників

28 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1016

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 27 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію, що «немає жодної проблеми» у продажу росії ліцензії на виробництво ударного БПЛА Bayraktar TB2. Стверджують, що виробництво перших безпілотників на авіазаводі в Ульяновську може розпочатися вже у вересні, проте Анкара хоче отримати частину оплати у вигляді готових безпілотників.

Скриншот публікації 

Однак новина опублікована на порталі сатиричних новин. Президент Туреччини та виконавчий директор Baykar не погоджували видачу ліцензії на виробництво ударного БПЛА Bayraktar TB2 та складання перших безпілотників на авіазаводі в Ульяновську.  

Новину опублікували на сатиричному порталі «Панорама», на ньому вказано застереження: «Всі тексти на цьому сайті є гротескними пародіями на реальність і не є реальними новинами»

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час зустрічі Партії справедливості та розвитку заявив, що путін пропонував співпрацю разом з Baykar, яка є виробником БПЛА Bayraktar TB2. Про домовленості про співпрацю та складання перших безпілотників на авіазаводі в Ульяновську та вимог щодо оплати продукції не йшлося. 

Bayraktar TB2 це ударний оперативно-тактичний БПЛА з двигуном внутрішнього згоряння і повітряним гвинтом штовхаючого типу. Розробкою та виробництвом цих безпілотників займається приватна компанія з Туреччини «Baykar Makina». Безпілотник має до 4 керованих боєприпасів. Він здатний перебувати у повітрі від 12 до 24 годин. Максимальна дальність управління до 150 км.

Виконавчий директор турецької компанії «Baykar Makina» Халюк Байрактар заявив що не співпрацюватиме з росією. Також він запевнив, що підтримує Україну та її суверенітет у боротьбі за свою незалежність.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний