САТИРА: У Британії виводять на ринок модифіковане людське м’ясо — відео

САТИРА: У Британії виводять на ринок модифіковане людське м’ясо — відео

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
359

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито суддя кулінарного реаліті-шоу «MasterChef» Грег Уоллес на одному з найбільших британських каналів Channel 4 рекомендує «людське м’ясо», котре можна використовувати для приготування стейків, гамбургерів та сосисок. Роблять його в лабораторії з часток людських тканин.

Утім, Грег Уоллес лише знявся у сатиричному псевдодокументальному фільмі. Історія про «людське м’ясо» є вигадкою.

Скриншот допису

Наприкінці липня 2023 року на британському телеканалі «Channel 4» вийшов псевдодокументальний фільм під назвою «Gregg Wallace: The British Miracle Meat» («Грег Уоллес: Британське диво-м’ясо» — пер.) про компанію Good Harvest, що виготовляє модифіковане людське м’ясо. Це м’ясо нібито має допомогти вирішити  продовольчу кризу та зростання вартості життя. Люди можуть продавати шматки своєї плоті, з яких потім в лабораторних умовах вироблятимуть м’ясо для споживання. Воно позиціонується як елемент «здорового харчування», бо має низький вміст жиру. До того ж подібне виробництво сприяє зниженню парникових викидів. 

«Ми не мали на меті створити містифікацію ми просто вважали, що сатира буде сильнішою, якщо застане людей зненацька. Я хотів поважати стиль мейнстримного телевізійного документального фільму, але ніколи не думав, що люди в це повірять більше ніж на кілька хвилин», пояснив режисер фільму Том Кінгслі. 

Згідно з BBC Culture, під кінець програми ведучий визнає, що відео є пародією, ця ж інформація згадується і в титрах. В основу пародії покладено сатиричне есе Джонатана Свіфта «Скромна пропозиція» 1729 року. У ньому автор наводить аргументи, чому бідні ірландці мають продавати своїх дітей на їжу багатшим людям, оскільки не мають змоги фінансово їх забезпечити. Це сатирична гіпербола, що висміювала бездушне ставлення до бідніших верств населення Ірландії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний