САТИРА: У Польщі українцю вручили повістку — відео

САТИРА: У Польщі українцю вручили повістку — відео

28 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
111

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, в якому нібито у Польщі чоловік у військовій формі виписує повістку. У пості стверджується, що скоро українських чоловіків видаватимуть зі всіх країн ЄС та Британії, а Польща нібито буде першою країною, яка це зробить.

Утім, це — сатира. Військовий на відео — Павло Якімчук — записав жартівливий ролик, щоб покепкувати над ухилянтами за кордоном. 

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показав, що автором відео є військовий Павло Якімчук. Він наразі проходить реабілітацію у Польщі після важкого поранення під Херсоном. У коментарі для ТСН військовий розповів, що записав відео як жарт. 

Наразі українським чоловікам не видають повістки за кордоном. Однак Україна є учасницею Європейської конвенції про видачу правопорушників, за якою держави-підписантки зобов’язуються видавати запитуючій стороні правопорушників або осіб, які знаходяться у розшуку, за умови, що в обох країнах відповідне діяння тягне за собою кримінальну відповідальність.

За словами колишнього представника президента у Верховній раді України Федора Веніславського, масової екстрадиції ухилянтів не буде, однак перетин кордону з підробленими документами вважається злочином.

Згідно з Кримінальним кодексом України, підроблення офіційного документа карається штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів — до 17 тис. грн — або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. 

Також свідоме використання підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів — до 850 грн — або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Серед країн ЄС Австрія, Угорщина, Німеччина, Естонія та Чехія відмовились видавати Україні чоловіків для військової служби. З Польщі ж до України повертають українських громадян, які переправляли нелегальних іммігрантів до Європи, про повернення ухилянтів не йдеться.

Раніше ми спростовували інформацію, нібито у Польщі дипломатичні та консульські установи роздають чоловікам повістки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний