САТИРА: У Ватикані у третьому читанні прийняли поправки до Біблії, які легалізують ЛГБТ

САТИРА: У Ватикані у третьому читанні прийняли поправки до Біблії, які легалізують ЛГБТ

21 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
1176

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у Ватикані у третьому читанні прийняли поправки до Біблії, які легалізують ЛГБТ. Наголошують, що для того, аби поправки вступили у силу, потрібно підпис Папи Римського.

Скриншот допису

Однак, це — сатира. У Ватикані рішення не приймаються через читання, джерело інформації — сатиричний сайт новин «Панорама». Раніше про це писали фактчекери з Проверено.

Першоджерело новини — сатиричний сайт новин «Панорама». Автори «Панорами» попереджають усі «новини» на сайті є сатирою або вигадкою. Утім, користувачі в соціальних мережах часто не вказують, що це навмисно створений фейк. 

У Ватикані церковні питання приймають на Вселенських соборах — зібраннях єпископів усієї церкви, а не через читання.

Християнська Біблія складається зі Старого та Нового Завітів, при цьому римсько-католицька та східно-православна версії Старого Завіту трохи більше за протестантську версію. Католики та православні приймають певні книги, які протестанти вважають апокрифічними (інакше — несправжніми). Упродовж століть текст Біблії змінювався, але не через внесення поправок, а через включення чи виключення деяких книг чи їх частин або ж варіанти перекладів. 

У жовтні 2020 року Папа Франциск заявив про підтримку одностатевих цивільних шлюбів. Однак, Конгрегація доктрини віри (The Congregation for the Doctrine of the Faith, CDF) заявила, що не підтримує таку позицію. Конгрегація наголосила, що католицька церква не має влади благословляти одностатеві союзи. У католицькій церкві благословення на союз дає священник або інший служитель церкви. 

Конгрегація доктрини віри — це церковний орган, яким керує Папа та який відповідає за просування і захист доктрини католицької церкви: займається питаннями вчення віри, морального життя, дослідженням нових теорій у догматичних і моральних питаннях та розслідуванням злочинів проти віри, моральності і здійснення таїнств тощо.  

Це не перший випадок, коли користувачі соціальних мереж поширюють матеріали «Панорами» як справжні новини. Раніше ми писали про те, як китаєць нібито побив американця через заперечення перемоги СРСР у Другій світовій війні або про те, як Байден «образився» на Навального за неповагу до російських ветеранів. Ці «новини» також були вигадані та опубліковані на сайті «Панорама».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний