САТИРА: У Ватикані зафіксували 15 випадків мавпячої віспи

САТИРА: У Ватикані зафіксували 15 випадків мавпячої віспи

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
465

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Ватикані зафіксували 15 випадків мавпячої віспи, і всі — у священнослужителів. Проте це вигадана новина.

Дисклеймер. Panorama — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з Panorama, на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані. 

Першоджерело «новини» — сатиричне видання Panorama. На сайті Panorama чітко вказано, що усі новини не є реальними, а це лише «сатира та вигадка».  

Мавпяча віспа — вірусне захворювання, що вважається ендемічним, тобто таким, що регулярно спалахує у певних регіонах.  Вірус трапляється у віддалених частинах країн Центральної та Західної Африки, поблизу тропічних лісів. Він може передаватися повітряно-крапельним шляхом людям від тварин, людей та від предметів, які містять вірус на своїй поверхні після контакту з людьми (наприклад, одяг, постіль, особисті речі). Мавпяча віспа не передається статевим шляхом, але інфікування може відбутися після контакту з кровʼю, біологічними рідинами, ураженої шкірою або слизовою оболонкою.

Станом на 25 травня 2022 року, мавпячу віспу зафіксували в країнах, де вірус не є ендемічним. Серед країн Європи  — Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Словенія, Швеція, Іспанія, Велика Британія, Швейцарія. Утім, у переліку немає Ватикана.

Випадки мавпячої віспи зареєстрували переважно серед чоловіків, які мають секс з чоловіками.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний