Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито у Ватикані зафіксували 15 випадків мавпячої віспи, і всі — у священнослужителів. Проте це вигадана новина.
Дисклеймер. Panorama — це сатиричний сайт, і всі повідомлення на ньому вигадані. Утім, ці публікації часто сприймають всерйоз. Тож звертаємо увагу інших ЗМІ, які поширюють публікації з Panorama, на необхідність вказувати, що новини з цього сайту — вигадані.
Першоджерело «новини» — сатиричне видання Panorama. На сайті Panorama чітко вказано, що усі новини не є реальними, а це лише «сатира та вигадка».
Мавпяча віспа — вірусне захворювання, що вважається ендемічним, тобто таким, що регулярно спалахує у певних регіонах. Вірус трапляється у віддалених частинах країн Центральної та Західної Африки, поблизу тропічних лісів. Він може передаватися повітряно-крапельним шляхом людям від тварин, людей та від предметів, які містять вірус на своїй поверхні після контакту з людьми (наприклад, одяг, постіль, особисті речі). Мавпяча віспа не передається статевим шляхом, але інфікування може відбутися після контакту з кровʼю, біологічними рідинами, ураженої шкірою або слизовою оболонкою.
Станом на 25 травня 2022 року, мавпячу віспу зафіксували в країнах, де вірус не є ендемічним. Серед країн Європи — Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Словенія, Швеція, Іспанія, Велика Британія, Швейцарія. Утім, у переліку немає Ватикана.
Випадки мавпячої віспи зареєстрували переважно серед чоловіків, які мають секс з чоловіками.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний