САТИРА: Україна має використовувати крематорії для загиблих військових — гендиректор Black Rock

САТИРА: Україна має використовувати крематорії для загиблих військових — гендиректор Black Rock

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
313

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють заяву генерального директора компанії Black Rock Ларрі Фінка, який нібито рекомендував Україні використовувати крематорії для загиблих українських військових замість поховання їх на кладовищах. У публікації додають, що організація Black Rock володіє 60% компаній в Україні. Володимир Зеленський начебто обіцяв ще передати в управління Black Rock компанії «Нафтогаз», «Укрзалізницю», мережу шосе «Укравтодор», «Укренерго» тощо.

Це — сатира. Ларрі Фінк не робив заяв про використання крематоріїв для загиблих військових замість кладовищ. Телеграм-канал, який є першоджерелом новини, є сатиричним, а сама новина — вигадкою.

Скриншот публікації

Ми не знайшли жодної заяви Ларі Фінка у надійних англомовних виданнях. До того ж у своїх дописах росіяни не надають жодного посилання на джерело інформації. Хоча в російському телеграм-каналі «Империя очень зла» ми все ж таки знайшли схожий допис заяви Фінка за 20 вересня 2023 року, що і є першоджерелом цієї новини. Однак авторка телеграм-каналу зазначає, що він є сатиричним, тож може публікувати фейки, як-от новину про Фінка. 

Також пропагандисти заявляють, що Black Rock та Володимир Зеленський створили спільний Фонд державного майна України, ймовірно маючи на увазі Фонд розвитку України. Утім, і тут російська пропаганда видала свій фейк. Насправді ж саме Україна створила Фонд розвитку України, який наразі перебуває на стадії запуску. Своєю чергою BlackRock надає консультації щодо запуску Фонду.

Директор BlackRock Матіас Вирволл зазначав, що Фонд розвитку України повноцінно запрацює лише за декілька років. Найімовірніше, Фонд запустять, коли інтенсивність військових дій в Україні суттєво знизиться. Отже, цитата Фінка, яку поширюють росіяни, є повною вигадкою.

Наратив про скуповування українських земель компанією BlackRock пропагандисти поширюють не вперше. 10 листопада 2022 року Україна та інвестиційна компанія BlackRock підписали Меморандум про взаєморозуміння. Співпраця має допомогти приватним інвесторам залучити свій капітал до реконструкції та відновлення української економіки після завершення війни. Однак це не означає, що компанія скупить усі українські землі.

Black Rock — одна з провідних інвестиційних компаній у світі. Фінансує нові проєкти, пов’язані з економічним зростанням держав, як-от зведення нових лікарень, шкіл, розбудова доріг тощо. Головою та головним виконавчим директором компанії є Ларрі Фінк.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний