САТИРА: Україна повинна брати участь в формуванні держбюджету США на 2024 рік — Дмитро Кулеба

САТИРА: Україна повинна брати участь в формуванні держбюджету США на 2024 рік — Дмитро Кулеба

25 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
118

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна повинна брати безпосередню участь в обговоренні та формуванні держбюджету США на 2024 рік. У дописах наводять нібито цитату Кулеби: «Як країна, яка розраховує на частину цього бюджету у вигляді військової або іншої допомоги, ми маємо право брати участь у його обговоренні. Нас можуть не влаштувати цифри, та ми повинні мати можливість вплинути на кінцеве рішення». 

Це вигадана новина, Дмитро Кулеба не робив таких заяв.

Першоджерелом цієї новини є сатиричний телеграм-канал “а вот мой яндекс кошелек”. В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки». 

Вперше цю «новину» там опублікували 27 вересня. Пізніше допис поширили у мережі, видаючи за правдиву інформацію. 

Дмитро Кулеба ніколи не робив таких заяв. Згадок про такі слова Кулеби немає ні в його соціальних мережах, ні на офіційних сторінках МЗС України. Авторитетні українські та іноземні медіа також не писали про такі заяви українського міністра.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний