САТИРА: Українець відрубав собі два пальці, аби не воювати — відео

САТИРА: Українець відрубав собі два пальці, аби не воювати — відео

26 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
322

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють серію відео про українця, який нібито відрубав собі топором два пальці на руці, аби його не взяли у ЗСУ. Тож довелось пристосовуватись: зокрема, примотувати дріт до руки, щоб мати змогу стріляти.

Утім, історія про відрубування пальців задля ухилення від армії жарт. Насправді військовий на відео є добровольцем, що раніше працював столяром. 

Скриншот допису

У тіктоці обидва відео виклав користувач з ніком @oleggerasimchuk3 5 та 6 квітня 2023 року. Наповненість профілю вказує на те, що сам автор відео є військовим, а на відео зафільмував свого побратима. Спершу він розповів вигадану історію про те, як той нібито відрубав собі пальці, аби не воювати. На фіктивність історії вказують жартівливий формат розповіді та закадровий сміх. Те, що історія вигадана, згодом підтвердив сам автор. У відповіді на один із коментарів військовий зазначив, що герой на відео насправді прийшов до армії добровольцем, і що це був гумор. 

Скриншот відео. Джерело: @oleggerasimchuk3

6 квітня у відповідь на запитання користувача @mrazutocka «А як стріляти?» військовий відзняв наступне відео, у якому показав, яким чином його побратим стріляє, не маючи вказівного та середнього пальців. У ньому, на відміну від першого, вже було показано реальний механізм, як боєць пристосував дріт для натискання на курок. Знову ж таки, у коментарях автор пролив світло на справжню історію героя відео. Виявилось, що той раніше був столяром.

Скриншот відео. Джерело: @oleggerasimchuk3

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний