Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють заяву міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок про те, що Україні вдалося перетворити нацистську символіку у символ свободи.
Утім, ця новина є вигаданою. Її опублікували у сатиричному телеграм-каналі. Анналена Бербок не робила подібних заяв. Бербок входить до політичної сили, яка засуджує нацизм, тому подібні заяви не відповідають її політичним переконанням.
Скриншот допису
Першоджерелом цієї новини є сатиричний телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки». Вперше цю «новину» опублікували на вказаному каналі 17 червня 2024 року. Пізніше користувачі почали поширювати у мережі допис, видаючи його за правдиву інформацію.
18 червня цей телеграм-канал поширив допис, де продемонстрував скриншоти публікацій вигаданої новини з інших джерел. Своїм коментарем автори каналу підтвердили, що заява Бербок про Україну та нацистську символіку вигадана.
Скриншот допису
Також незалежні німецькі фактчекери з організації Correctiv отримали відповідь на запит від представника Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. У ній вказано, що цитата Анналени Бербок про Україну та нацистську символіку вигадана.
Бербок є представницею партії «Союз 90/Зелені». Ця політична сила виступає за рівність прав, демократію та засуджує нацизм. Тобто Бербок не могла робити подібних заяв з політичних переконань.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний