САТИРА: Українця розізлило питання щодо російської музики — відео

САТИРА: Українця розізлило питання щодо російської музики — відео

31 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
323

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито показано фрагмент реального соціального опитування українців щодо російської музики. Так, інтерв’юер  запитує перехожих про їхні музичні вподобання. Один перехожий відповів, що він слухає Лепса, «Рюмка водки на столе». На подальший коментар про те, що згаданий співак є російським пропагандистом і всіляко підтримує російських військових, опитаний розізлився та  назвав інтерв’юера провокатором.

Утім, насправді відео є фрагментом гумористичного скетчу.

Скриншот допису

Відео є уривком гумористичного скетчу з ютуб-каналу «Селюки». Авторами каналу та героями відео є учасники українського гурту «Курган і Agregat» Євген Володченко та брати-близнюки Аміл та Раміл Насірови. Повне відео складається з низки скетчів, в яких актори лише грають ролі «перехожих». Наприкінці «перехожі» просять вибачення за свою поведінку та обіцяють більше не слухати російську музику. 

Ліворуч: «Інтерв’юер» та «перехожий». Джерело: телеграм. Праворуч: афіша концерту гурту «Курган і Agregat». Джерело: Контрамарка

Це не перший випадок, коли російські пропагандисти видавали гумористичний скетч за реальність. Раніше VoxCheck спростовував фейк про нібито інтерв’ю з дівчиною, «майбутнім української медицини». 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний