САТИРА: Відео з навчань українських військових у Великій Британії в 2022 році

САТИРА: Відео з навчань українських військових у Великій Британії в 2022 році

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито проходять навчання українських військових у Великій Британії в липні 2022 року. Однак відео поширюють щонайменше з квітня 2021 року. Воно з’явилося задовго до повномасштабного російського вторгнення в Україну та навчання українських військових у Британії у липні 2022 року. 

Скриншот допису

Результати пошуку відео в мережі показують, що його поширюють щонайменше з квітня 2021 року. Із 2015 по 2022 рік Велика Британія в рамках програми ORBITAL провела підготовку 22 тисяч українців. Найбільш масові навчання українських військових у період повномасштабного вторгнення рф в Україну в Великобританії розпочалися 9 липня 2022 року. У рамках нової програми, яка триватиме кілька місяців, навчать близько 10 тисяч українських солдатів. 

Відео активно поширювали в португаломовних порталах з квітня 2022 року з підписом «Відміть свого друга, який хоче піти в армію». Джерела з високою якістю фактологічного викладу інформації не публікували це відео. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний