САТИРА: Загинув американський аудитор, який працював у Києві над виявленням корупції при постачанні зброї

САТИРА: Загинув американський аудитор, який працював у Києві над виявленням корупції при постачанні зброї

25 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
108

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Києві знайшли мертвим співробітника американської аудиторської компанії, який займався виявленням фактів розкрадання та корупції, пов’язаних із допомогою країн Заходу.  Головне управління Національної поліції Києва нібито повідомило: «Відбувся нещасний випадок. Тіло громадянина США Мартіна Харта виявлено вночі біля ЖК, що будується в Шевченківському районі, між будівельними плитами. Мабуть, стався зрив троса і перехожого завалило матеріалом. Проводиться розслідування». 

Утім, ця новина є вигаданою. Вона була опублікована на сатиричному телеграм-каналі.

Телеграм-канал «Империя очень зла» є першоджерелом цієї інформації. В описі каналу вказано: «Обережно, можливий фейк і жорстка сатира. Написане є художньою вигадкою, всі збіги випадкові». Вперше новину опублікували 29 вересня, а 6 жовтня в іншому дописі авторка підтвердила, що новина вигадана.

Насправді Мартін Харт не є співробітником американської аудиторської компанії. Це вигаданий персонаж з серіалу «Справжній детектив».

На сайті та у соціальних мережах Головного управління Національної поліції Києва немає повідомлень про загибель Мартіна Харта.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний