САТИРА: Зеленський передав Блінкену список із 43 конгресменів, яких Україна не хотіла би бачити в уряді США

САТИРА: Зеленський передав Блінкену список із 43 конгресменів, яких Україна не хотіла би бачити в уряді США

19 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
162

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі, посилаючись на статтю The New York Times, поширюють інформацію,  нібито Президент України Володимир Зеленський передав Держсекретарю США Ентоні Блінкену список із 43 конгресменів, яких Україна не хотіла б бачити в уряді США, оскільки вони перешкоджають узгодженню військової допомоги Україні. У дописі також наводять цитату зі статті: «Президент Зеленський ясно дав зрозуміти, що його країна не бажає бачити в Конгресі людей із цього списку. Це перший випадок в історії Америки, коли інша країна вимагає змінити склад уряду».

Однак це вигадана новина, її поширили у сатиричному телеграм-каналі.

Скриншот допису

Таку новину не публікували на сайті The New York Times або соцмережах видання. Новину про 43 конгресменів, яких нібито Україна не хотіла б бачити в уряді США, поширювали переважно російські ресурси. Вперше її опублікували у сатиричному телеграм-каналі «а вот мой яндекс кошелек» 30 травня, у цьому каналі регулярно публікують вигадані новини.

Конгрес складається з Палати представників і Сенату, яких обирають громадяни США. Сенатори  представляють цілі штати, а члени Палати представників — окремі округи. Тож видається дивним, що перелік конгресменів передали саме Державному секретарю США. Адже він займається міжнародною політикою та не може звільняти конгресменів або іншим чином вливати на роботу Конгресу. Звільнити конгресмена можуть лише за рішенням палати Конгресу, членом якої він є, за згодою двох третин. Також члени Конгресу можуть припинити свої повноваження до закінчення терміну повноважень у зв’язку з відставкою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний