САТИРА: Жозеп Боррель закликав російських військових припинити стріляти в «європейських найманців» в Україні

САТИРА: Жозеп Боррель закликав російських військових припинити стріляти в «європейських найманців» в Україні

22 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
591

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Жозеп Боррель закликав російських військових припинити стріляти  в «європейських найманців» в Україні. Мовляв, вони не сторона конфлікту, вони виконують гуманітарну місію.

Однак це — вигадана новина. Її опублікували в телеграм-каналі сатиричних новин.

Скриншот публікації

Ми вирішили знайти першоджерело новини, вперше пост опублікували на каналі «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки»

Жозеп Боррель не робив таких заяв, на офіційних сторінках Високого представника ЄС та в авторитетних ЗМІ немає згадок про такі слова Борреля.

У НАТО неодноразово наголошували, що не беруть участі у воєнних діях на території України та не мають наміру вступати у війну. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що країни НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку зброєю, боєприпасами, різними видами військової підтримки. Утім, в Україні немає ані інструкторів, ані військових підрозділів сил Альянсу. Українські військові проходять навчання безпосередньо в країнах-членах НАТО. 25 листопада 2022 року Столтенберг наголосив: «Співробітники НАТО не проводять жодної роботи на території України і це підкреслює те, що НАТО не є стороною конфлікту – у нас немає військ на місцях, але союзники НАТО допомагають Україні здійснювати самооборону». 

VoxCheck раніше спростовував фейки про те, що «іноземні найманці» воюють в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний