Скільки заробляють в Україні та інших країнах?
Beta

Скільки заробляють в Україні та інших країнах?

Photo: ua.depositphotos.com / Tiko0305
11 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
690

Сьогодні розглянемо, як змінювалася зарплата в Україні з 1995 року, а також як ми виглядаємо порівняно з деякими іншими країнами. При цьому слід враховувати, що офіційні дані занижують зарплату в Україні, оскільки багато людей отримують виплати «в конвертах». Найбільше зростання реальної середньої зарплати (близько 20%) спостерігалося в 2001, 2004, 2005 та 2017 роках, найбільше падіння – у 2015 році.

Порівняємо зарплату за галузями з середньою зарплатою в Україні. Цифри при крапках означають, наскільки зарплата в галузі більша або менша, ніж середня. Темні крапки позначають 2021 рік, світлі - 2002. Тому можна прослідкувати, як змінилися найбільш високооплачувані галузі. Перше, що впадає в очі - практично в усіх секторах зарплати стали ближчими до середньої. Особливо це помітно у фінансовому секторі, нафтопереробці, транспортній та логістичній галузях, де зарплати у 2002 році були помітно вищі від середніх. У сільському господарстві, охороні здоров'я та культурі зарплати виросли, однак у 2021 році ще не дотягували до середньої.

На третьому графіку розглянемо середні зарплати у 54 країнах (ОЕСР, деякі країни Східної Європи та Азії) у 2000 та 2020 роках перераховані у постійні долари за паритетом купівельної спроможності. Чим вище над лінією знаходиться певна країна - тим більше виросли в ній зарплати за розглянуті 20 років. В Італії, Люксембурзі, Мексиці та Греції зарплати навіть трохи знизилися, але в більшості країн виросли. В Україні зростання середньої зарплати за цей час становило 3,1 раза, тоді як у 70% розглянутих країн зростання становило до 2 разів. Втім, порівняно з іншими країнами зарплати у нас залишаються низькими - не лише через «невидиму» зарплату «в конвертах», а й через інституційні фактори.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний