Тестування, нова хвиля, відстеження COVID-19. Коронавірусний дайджест №11 | VoxUkraine

Тестування, нова хвиля, відстеження COVID-19. Коронавірусний дайджест №11

Photo: Вікторія Веселовська, VoxUkraine
18 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3238

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Тестування на COVID-19 та механізм зараження

Як правильно тестувати на коронавірус

Overview of Testing for SARS-CoV-2 

Американський Центр контролю захворювань випустив свіжий огляд процедур тестування на COVID-19.  До огляду увійшли: 

  • Рекомендації з проведення тестування, збору зразків та подальшого звітування;
  • Рекомендації з тестування на антитіла; 
  • Інформація про види тестування; 
  • Рекомендації для тестування осіб, що показують симптоми COVID-19;
  • Тестування для осіб, що не мають симптомів, але мали підтверджений контакт із хворими; 
  • Рекомендації для суспільного нагляду. 

Детальніше читайте у матеріалі. 

Наскільки небезпечні безсимптомні хворі

Coronavirus: Asymptomatic transmission still an ‘open question’

Дослідниця ВООЗ Марія Ван Керкхове у понеділок, 15 червня, зазначила, що хворі на коронавірусну хворобу, які не проявляють симптомів, дуже рідко передають вірус далі. Попри те, що ця заява грунтується на відносно невеликих обсягах досліджень, Керкховен підкреслює, що найнебезпечнішими є дві категорії хворих на коронавірусну хворобу — особи, що мають симптоми, та особи, у яких симптоми ще не розвинулися. Третя категорія — ті, хто переносять хворобу безсимптомно, мають мінімальний ризик її поширення. 

Побічні ефекти вірусу

Через фокус на коронавірус страждають зусилля з боротьби з іншими хворобами

Slowing the Coronavirus Is Speeding the Spread of Other Diseases 

Цією весною, після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ попередили, що пандемія може швидко поширитися під час вакцинації, багато країн призупинили свої програми щеплення. Навіть у країнах, які намагалися продовжувати їх, вантажні перельоти з постачаннями вакцини були зупинені через пандемію.

Наразі це призвело до таких спалахів:

  • Дифтерія: Пакистан, Бангладеш та Непал;
  • Холера: Південний Судан, Камерун, Мозамбік, Ємен, Бангладеш.
  • Про мутований штам поліовірусу повідомили у понад 30 країнах.
  • Кір: Бангладеш, Бразилія, Камбоджа, Центральноафриканська республіка, Ірак, Казахстан, Непал, Нігерія та Узбекистан.

З 29 країн, які в даний час призупинили боротьбу з кором через пандемію, 18 повідомляють про спалахи. Додаткові 13 країн розглядають питання про відстрочку. За даними Ініціативи боротьби проти кору та краснухи, у 2020 році 178 мільйонів людей ризикують не отримати щеплень від кору. 

Мутація коронавірусу

Mutated coronavirus shows significant boost in infectivity 

Дослідження Scripps Research показало, як крихітна генетична мутація SARS-CoV-2, який циркулює по Європі та США, значно підвищує здатність вірусу до інфікування клітин.

“Віруси з цією мутацією виявилися набагато більш інфекційними, ніж ті, що не мають мутації в системі клітинної культури”, — каже вірусолог Scripps Research, доктор наук Хієр’юн Чоу, старший автор дослідження.

Мутація спричинила помітне збільшення кількості функціональних шипів на вірусній поверхні, додає вона. Ці шипи допомагають вірусу зв’язуватися з клітинами та інфікувати їх.

Шипи надають коронавірусу коронкоподібний вигляд і дають йому змогу закріплюватися на рецепторах клітин-мішеней ACE2. Мутація, що називається D614G, забезпечує більшу гнучкість основи шипа”, — пояснює співавтор, доктор наук Майкл Фарзан, співголова дослідницького відділу імунології та мікробіології Scripps.

Детальніше читайте у матеріалі. 

Що там у Китаї

Посилення карантину

Beijing lockdown tightens as new coronavirus outbreak spreads 

Влада Пекіна закрила житлові будинки та звільнила чиновників через новий спалах Covid-19. У понеділок влада оголосила про 49 нових випадків, 36 з яких були пов’язані з супермаркетом морепродуктів Сінфаді в південному районі Пекіна Фенгтай. Оптовий ринок був закритий у суботу після того, як було визначено, що він знаходиться в центрі нового спалаху.

“Ризик розповсюдження епідемії дуже високий, тому ми повинні вжити рішучих і швидких заходів”, — проголосив на прес-брифінгу в понеділок прес-секретар уряду міста Пекіна Сю Хецзян. У неділю він сказав, що Пекін увійшов у “режим надзвичайного стану”.

Станом на понеділок, загалом 21 житлова громада, де проживає близько 90 000 людей, поблизу Сінфаді, а також другий ринок морепродуктів у районі Гайдян, де також були підтверджені випадки, пов’язані із Сінфаді, були закриті. Мешканцям наказано проводити карантин вдома та проходити тести на вірус.

Пекін, у якому протягом 55 днів єдиними новими випадками були громадяни, які поверталися з інших країн, за останні чотири дні повідомив про 79 випадків коронавірусної хвороби.

Новий спалах

China’s new coronavirus outbreak sees Beijing adopt ‘wartime’ measures 

Спалах у Пекіні стане новим випробуванням стратегії стримування коронавірусу в Китаї. Ху Xijin, головний редактор Global Times, заявив у Twitter, що Пекін не стане другим Уханем, оригінальним епіцентром пандемії, де коронавірус вперше був виявлений у грудні минулого року.

“Жодним чином Пекін не стане Уханем 2.0. Світ побачить потужний потенціал Китаю в боротьбі з епідемією, включаючи (сильне) керівництво уряду, повагу до науки, готовність громадськості до співпраці та загальнодержавну координацію заходів контролю. Ми переможемо знову”, – написав він у понеділок.

Влада Пекіну досі намагається простежити джерело останнього спалаху та зобов’язується провести “найжорсткіші епідеміологічні розслідування”.

Чжан Юксі, голова ринку Сінфаді, сказав, що вірус був виявлений на дошці, яку використовував продавець імпортного лосося на ринку. З тих пір, як повідомляє Beijing Daily, кілька мереж супермаркетів зняли лосось зі своїх полиць.

Поки дослідження ще тривають, дослідник Пекінського центру профілактики та контролю захворювань зазначив, що секвенування геномів показало: вірус, знайдений на ринку, схожий на штами, які зазвичай зустрічаються в Європі.

З’явився додаток для відстеження коронавірусу

Germany says its coronavirus contact tracing app is ready 

Міністр охорони здоров’я Німеччини оголосив, що цього тижня буде запущено додаток для відстеження контактів з хворими на коронавірусну хворобу.  Додаток використовує короткий діапазон Bluetooth для пошуку людей, які контактували з тими, хто заразився коронавірусом, і не покладається на централізовану базу даних. 

Відстеження контактів передбачає опитування заражених людей, щоб з’ясувати, де вони були і з ким вони мали контакт, з метою уповільнення поширення вірусу. Хоча декілька інших країн вже запустили програми відстеження контактів, у США прогрес повільніший через побоювання щодо конфіденційності та точності.

Німеччина має намір зняти обмеження на поїздки для країн Європейського Союзу та Великобританії. Наразі у Німеччині було зареєстровано понад 186 000 випадків коронавірусу та 8 877 випадків смерті.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний