Тестування та вакцини проти Covid-19. Коронавірусний дайджест №8 | VoxUkraine

Тестування та вакцини проти Covid-19. Коронавірусний дайджест №8

5 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3318

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Статистика

Coronavirus (COVID-19) Data Hub | Case Tracker, Starter Dashboard, Visualizations 

COVID-19 Data Hub містить майже 16 000 графіків та візуалізацій, пов’язаних з коронавірусом: карти, гарячі точки, візуалізація відкриття громадських закладів. 

Дані розділено на три групи: урядові, економічні та пов’язані з охороною здоров’я. 

Також на сайті є функціонал для проведення власного аналізу, пов’язаного з Covid-19. 

Тестування та вакцини

The race for coronavirus vaccines: a graphical guide 

Наразі розробкою вакцини від коронавірусу у світі займаються понад 90 команд дослідників. Мінімум шість з них вже перейшли до стадії тестування. Видання Nature розробило графічний посібник, який пояснює принцип роботи прототипів вакцин від коронавірусу. 

У посібнику пояснюються принципи дії вакцин та формування імунітету, а також різні підходи до розробки вакцини від нового коронавірусу. 

Antigen Tests For The Coronavirus Might Be Easier, But How Reliable? : Shots – Health News 

Тести на антитіла до коронавірусу проводити легше, ніж ПЛР-тести, адже люди могли б проводити таке тестування, не виходячи з дому, але експерти NPR наводять аргументи, які ставлять під сумнів надійність цих тестів, адже тести на антитіла мають тенденцію не виявляти від 15 до 20% заражених. 

Детальніше про позитивні та негативні аспекти тестів на антитіла можна прочитати у статті. 

webmd.com/lung/coronavirus-testing#1 

Портал WebMD зібрав найпоширеніші питання щодо тестування на коронавірус: 

 • Кому варто пройти тестування;
 • Де можна пройти тестування;
 • Які є види тестування на коронавірус;
 • Скільки треба чекати результатів;
 • Як зрозуміти, що вам необхідно терміново пройти тестування на коронавірус. 

Нагальні питання

Coronavirus Anxiety: Coping with Stress, Fear, and Worry

Коронавірус небезпечний не лише як хвороба. Карантин та обмеження, а також страхи щодо майбутнього мають неабиякий вплив на психічне здоров’я людей. Видання HelpGuide зібрало поради психологів щодо того, як не піддатися паніці під час пандемії. 

Якщо коротко: 

 • Поінформованість важлива, але остерігайтеся фанатичного читання новин по десять разів на день. Читайте новини лише з перевірених джерел. Слідкуйте також за тим, якою інформацією самі ділитеся з іншими. 
 • Сфокусуйтеся на моментах, які можете контролювати: мийте руки, слідкуйте за гігієною, виконуйте всі рекомендації лікарів. 
 • Плануйте. Записуйте свої тривоги та можливі рішення проблем, які поставила перед вами епідемія. 
 • Залишайтеся на зв’язку з близькими – навіть якщо фізично це наразі неможливо. 
 • Турбуйтеся про своє фізичне та моральне здоров’я. Займайтеся фізичними вправами. Не виснажуйте себе ментально. 
 • Допомагайте іншим. 

Can children spread coronavirus? It’s complicated. 

Швейцарія хоче пом’якшити умови соціального дистанціювання для дітей – щоб вони могли обіймати своїх дідусів та бабусь. Аргументи за – це допоможе ментальному стану літніх людей. Також існують теорії, що діти значно рідше бувають носіями коронавірусу. Та наскільки надійні ці докази? Стаття Vox розглядає аргументи за та проти і приходить до висновку, що не все так просто, і підхід Швейцарії може мати серйозні наслідки. Детальніше читайте у матеріалі. 

Кейси країн

Why Georgia Is Reopening Amid the Coronavirus Pandemic

Що робити, якщо економіка не витримує закриття на карантин, і чи можна убезпечити громадян від ризиків, якщо відкритися посеред епідемії. The Atlantic розглядає випадок американського штату Джорджія, який був змушений значно послабити карантинні обмеження у розпал пандемії. 

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний