Тренінги VoxCheck щодо ідентифікації ворожих наративів у Телеграмі

Тренінги VoxCheck щодо ідентифікації ворожих наративів у Телеграмі

26 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1026

74% українців читають новини переважно у соціальних мережах – це результати опитування USAID-Internews щодо ставлення до медіа у 2022 році. 60% опитаних віддають перевагу саме Телеграму.

Погодьтеся, читати новини у Телеграмі зручно: публікації завантажуються навіть при слабкому зв’язку, повідомлення часто короткі, а головне – оперативні. Водночас саме у Телеграмі є найбільші ризики потрапити під вплив російської пропаганди. Річ у тім, що на відміну від Фейсбука, Ютуба або Твіттера, контент у Телеграмі майже не модерується. Це розв’язує руки пропагандистам та дає їм більше методів для впливу на населення.

VoxCheck проаналізував понад 5,5 тисяч повідомлень із майже 60 російських та проросійських Телеграм-каналів та виділив 19 основних дезінформаційних наративів. Проведення цього дослідження стало можливим за підтримки  Democracy Reporting International за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини.

 На тренінгах команда VoxCheck поділиться основними спостереженнями на основі дослідження та своїм досвідом у виділенні ворожих каналів, наративів, фейків, а також порадами щодо візуалізації основних результатів дослідження.

Реєстрація за посиланням

Дати: 30 грудня

Час: Початок об 11:00 за Київським часом. 

Тривалість: 3,5 години (3 лекції по 1 годині та 15 хвилин Q&A сесії після кожного блоку)

Теми тренінгів:

Як ідентифікувати Телеграм-канал, який розповсюджує ворожу дезінформацію (11:00-12:00)

На цьому тренінгу познайомимо із методологією нашого дослідження по Телеграм-каналах. Зосередимося на тому, чому важливо аналізувати наративи, у чому їх відмінність від фейків, як виявляти Телеграм-канали, які поширюють наративи російської пропаганди.

Тренінг проведе старша аналітикиня VoxCheck Мирослава Маркова

 Основні наративи та прийоми російської пропаганди у Телеграмі (12:15-13:15)

У цій частині проаналізуємо частоту поширення кейсів дезінформації у Телеграмі відповідно до сформованих у дослідженні 19 наративів та пояснимо, як через різні методи пропагандисти підтримують віральність дезінформації протягом місяців повномасштабної війни. Під час Q&A сесії обговоримо можливості для протидії дезінформації у Телеграмі. 

Тренінг проведе керівниця VoxCheck Світлана Сліпченко

 Візуалізація даних для аналітичних матеріалів. VoxUkraine Case Study (13:30-14:30)

На основі дата-досліджень VoxUkraine покажемо, за допомогою яких інструментів можна перетворювати великі масиви вхідних даних на зрозумілі та цікаві аудиторії інтерактивні графіки. 

Тренінг проведе аналітик DataVox Назар Мошняга

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний