Вакансія: аналітик/иня на повний робочий день
Beta

Вакансія: аналітик/иня на повний робочий день

18 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1928

Хто ми? Ми команда незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Ми аналізуємо нормативні акти, оцінюємо реформи та пишемо статті на основі даних. Наші статті можна почитати за посиланням.

Необхідні навички:

 • вміння працювати з нормативними документами;
 • підтверджене вміння писати публіцистичні статті;
 • вміння працювати з даними (знати основні джерела даних, уміти «чистити» дані, виявляти в них закономірності);
 • просунутий користувач Excel;
 • знання основ статистики;
 • вміння сформулювати задачу та розробити алгоритм її розв’язання;
 • економічна чи соціологічна освіта;
 • знання англійської мови на рівні не нижче B1.

Буде плюсом:

 • досвід роботи з R, Phython;
 • наявність дослідницьких публікацій.

Пропонуємо:

 • професійне зростання;
 • дружній колектив;
 • робота віддалено та за потреби офіс недалеко від станції метро

Робота передбачає опрацювання нормативних актів, аналітичну роботу над дослідженнями (приклади досліджень: Крізь терни до знань. Оцінка імплементації державної політики підтримки абітурієнтів з Криму та ОРДЛО під час вступу до університетів України; Сила людей: що допомагає, а що заважає громадським організаціям боротися з корупцією в Україні; Наскільки міцне наше здоров’я?, (НЕ) рівні можливості. Аналіз результатів ЗНО в містах та селах), а також підготовку публікацій економічної спрямованості для сайту «Вокс Україна». 

Вакансія підходить людям, які люблять у всьому «докопуватися до суті», вміють критично мислити, здатні самостійно мотивувати себе до роботи та хочуть будувати свою кар’єру в аналітичній сфері. 

Заробітна плата за результатом співбесіди. 

Випробувальний термін – 1 місяць.

Якщо ви зацікавились, надішліть, будь ласка, своє резюме та супровідний лист на емейл [email protected]

НЕПРАВДА: На Чернігівщині мешкає отруйна водяна землерийка — фото

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
73

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що на Чернігівщині на берегах Дніпра та Десни мешкає єдиний на континенті Євразія отруйний ссавець — водяна землерийка. У дописі також наводять фото цієї тварини. Автори дописів стверджують, що тварина схожа на мишу, важить до 20 грамів та живе поблизу прісних водойм. 

Насправді на фото — чорно-руда слонова землерийка. Автори допису наводять опис водяної землерийки (або кутори), однак ілюструють текст неправильним фото. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти одне з фото через зворотний пошук у TinEye. Серед результатів пошуку є статті з цим фото. В одній із публікацій йдеться про слонову землерийку (або сенгі). Тварину відносять до ссавців Macroscelidea. Хоча сенгі й нагадують землерийок, вони не є комахоїдними. На фото зображено чорно-руду слонову землерийку

Слонові землерийки мешкають тільки у Східній Африці в тропічних лісах (зокрема в листяних рівнинних та гірських лісах). Картата слонова землерийка важить близько 0,5 кг, а гігантська землерийка близько 0,7 к. Остання мешкає у двох лісистих районах у горах Удзунгва в Танзанії. Менші види важать від 30 до 280 грамів. 

У дописах автори наводять опис кутори (або водяної землерийки). Більшість кутор живуть у гірських місцевостях і добувають їжу в чистих холодних струмках і невеликих річках. Тварина має густе чорне хутро. Північноамериканська водяна землерийка зустрічається на заході США і Канади. Це найменший вид водяної землерийки вагою до 18 грамів. 

Кутора харчується водними та наземними комахами, дощовими хробаками, равликами та слимаками, а також рослинністю, мишами, рибою та саламандрою. Слина кутори містить отруту, яку тварина виділяє під час укусу жертви. Кутора мешкає у деяких місцевостях Євразії: у Західному Сибіру, на півночі Малої Азії, на тихоокеанському узбережжі Сибіру та у Північній Кореї. Утім, кутора — не єдиний отруйний ссавець в Євразії, відомо щонайменше про ще одного — повільного лорі. Ці тварини живуть у Південній та Південно-Східній Азії. 

Зліва: чорно-руда слонова землерийка; справа: кутора

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний