«Варто не тільки запам’ятовувати інформацію, але й розбиратися у ній» – Ілона Сологуб | VoxUkraine

«Варто не тільки запам’ятовувати інформацію, але й розбиратися у ній» – Ілона Сологуб

31 Січня 2020
FacebookTwitterTelegram
1480

Адміністрування, редагування, аналітика. Зрідка подорож із сім’єю в Карпати. Усвідомлення того, що важливі зміни не відбуваються швидко. Крізь все це проходить головна особиста риса – уміння поставити питання «чому?» і методично шукати на нього відповідь. 

СЕО VoxUkraine Ілона Сологуб все робить за двох: у Vox працює на два напрямки, проходить шкільну програму одразу за два класи, а коли виконує хатню роботу, дивиться якийсь фільм. Але про все по порядку.

Очільниця Vox одночасно керує організацією і займається аналітичною роботою. Ілона намагається приділяти увагу обом видам діяльності, але зізнається, що більше їй подобається писати і редагувати, аніж налагоджувати процеси і вчитуватися в цифри бюджету. 

Ілона прийшла в Vox в 2014 році за запрошенням Тимофія Милованова, до початку 2019 року була волонтером в редколегії, а потім просто не могла залишити проект, на якому була задіяна 5 років. Тим паче їй близькі місія і цілі організації: розвивати критичне мислення, підвищувати рівень дискусії в країні, робити щось корисне для суспільства. І зрештою, каже вона, тут хороша команда і просто цікаво.

Ілона виступає за продуману демократію, грунтовану на знаннях, а не на емоціях. Перший крок до її втілення: люди мають читати програми кандидатів і намагатися в них розібратися, а потім ще й перевіряти, за кого саме збираються віддати свій голос. Не запам’ятовувати інформацію, а розбиратися у ній. Саме цього прагне Vox, сприяючи кращому розумінню подій своєю аналітикою, фактчекінгом та експлейнерами. 

За швидкого темпу життя Ілона звикла пити багато кави і поєднувати приємне з корисним. Наприклад, дивитися старі фільми або серіали, такі як «Чорне дзеркало», під час прасування. Вона вважає, що все показане в «Чорному дзеркалі», хай і в менших масштабах, вже стало частиною нашої реальності. Автори намагаються попередити нас, до чого може призвести розвиток технологій, якщо люди не навчатимуться їх грамотно використовувати. 

Ілона читає переважно нонфікшн (хоча нещодавно закінчила «Інтернат» Жадана), з останнього – «Мислення швидке і повільне» Канемана і «Усі брешуть» Сета Стівенс-Давідовіца та іншу літературу, корисну для роботи. 

Насамкінець Ілона анонсувала новинки, що їх приготував Vox на 2020 рік. По-перше, Vox більше писатиме про регіони та децентралізацію. По-друге, готується проект медіамоніторингу, який дасть змогу дослідити, хто, що і як саме впливає на поширення новин. На питання про очікування від нового року, Ілона посміхається і каже: «не варто чогось чекати, варто працювати над тим, щоб він був кращим за попередній».

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний