Велика дискусія на VoxUkraine: Ціна газу | VoxUkraine
Beta

Велика дискусія на VoxUkraine: Ціна газу

5 Травня 2017
FacebookTwitterTelegram
2196

Пан Ляшко знову наводить аргумент щодо того, що газ внутрішнього видобутку має продаватися населенню за “внутрішньою” ціною.

VoxUkraine неодноразово пояснював (наприклад, тут і тут), чому різні ціни на газ для різних категорій споживачів та перехресне субсидіювання шкідливі для економіки. Варто лише нагадати, що 2014 року дефіцит НАК Нафтогаз перевищував дефіцит Державного бюджету України, а тепер знизився майже до нуля. Наступним кроком реформування енергетичного ринку має стати монетизація “енергетичних субсидій” для того, щоб у споживачів були стимули економити енергію.

Некоректним є твердження про те, що народ має отримувати “державний” газ за спеціальною низькою ціною. Усі громадяни України є опосередковано співвласниками Укргазвидобування, але не всі є споживачами газу. Навіть ті, хто напряму споживають газ, роблять це у дуже різних обсягах – зазвичай великі будинки (переважно людей із високими доходами) споживають значно більше за малі. Тому низькі тарифи для всіх – це підтримка [багатих] споживачів газу за рахунок решти суспільства – адже фінансування збитків державних компаній відбувається зрештою за рахунок платників податків.

Повна версія статті знаходиться за посиланням

Головне фото: lightpoet / depositphotos.com

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі