ВІДЕО-ФЕЙК: 15 країн вводять імунні паспорти, а світ перетворюється на цифровий концтабір | VoxUkraine

ВІДЕО-ФЕЙК: 15 країн вводять імунні паспорти, а світ перетворюється на цифровий концтабір

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
14 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2352

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

На YouTube-каналі Катерини Коваленко, блогерки з Мілану, з’явилося нове відео, у якому вона розповідає про впровадження у 15 країнах світу нового цифрового паспорту COVI-PASS. Вона наголошує на тому, що даний паспорт буде містити не тільки інформацію про вакцини, імунітет та здоров’я людини, а й буквально усі персональні дані. Так, завдяки технології COVI-PASS світ перетворять на цифровий концтабір.

Інші тези, які наводить блогерка:

  • «На вашем собственном V-Code может храниться абсолютно все что угодно от идентификационных данных в случае экстренной информации, медицинских карт, способов оплаты, регистрационных номеров автомобилей, визитных и кредитных карточек, ссылок в соцсетях и многое другое».
  • «Те, кто не приобретет COVI-PASS, работать уже не сможет».
  • «С помощью татуировок RFID можно будет устраивать за вами слежку».
  • «Это все идет под одобрением ВОЗ, Европейской Комиссии и ООН».

Далі – розбираємо, що передбачає технологія COVI-PASS, та у яких моментах маніпулює чи перебільшує блогерка.

COVI-PASS поєднує результати тестувань на COVID-19 з цифровим ID людини. Через додаток у телефоні за допомогою GPS, RFID, Wi-Fi або стільникових даних встановлюється віртуальна мережа, за допомогою якої можна ідентифікувати інфіковану людину на відстані до 100 метрів. Тобто, це технологія, яка узагальнює дані щодо тестування і дозволяє роботодавцю контролювати епідеміологічну ситуацію у компанії чи організації.

Мобільний додаток, справді, збиратиме персональні дані, наприклад, ім’я, адресу, вік. Утім, розробники не заявляють, що збиратимуть реєстраційні номери автомобілів, візитних та кредитних карток.

Планується, що COVI-PASS буде використовувати універсальну технологію коду «третього покоління», розроблена спільно VCode та VPlatform. Вона гарантуватиме безпеку персональних даних. Утім, застереження з приводу безпеки персональних даних все рівно є.

Компанія-розробник COVI-PASS почала поставку 50 млн «паспортів» до 15 країн. Серед замовників – приватні компанії та уряди, які планують використовувати технологію, щоб відслідковувати працівників, які захворіли і убезпечити інших працівників від зараження. Утім, про масове впровадження технології не йдеться – послугу використовуватимуть лише ті компанії, які її замовляють і впроваджують.

До того ж, подібні технології для відслідковування інфікованих новим коронавірусом вже використовуються не в одній країні. Зокрема у Південній Кореї подібна система відстеження навіть є централізованою, однак ніяких негативних наслідків для населення вона не спричинила.

Теза блогерки про те, що люди без COVI-PASS не зможуть працювати – безпідставна.

Вчені припускають, що невидимі татуювання RFID можуть потенційно використовуватися для людей. Технологія RFID є повністю сумісною біологічно і є безпечною для використання у людей. Крім цього татуювання чорнилами RFID можуть застосовуватися для відстеження та рятування військових солдатів.

У той же час теза про відслідковування людей за допомогою RFID нічим не підкріплена.

ВООЗ, Європейська Комісія та ООН не давали жодних коментарів щодо підтримки введення COVI-PASS у різних країнах. Однак COVI-PASS зазначає, що вони мають підтримку від ООН та Європейської Комісії. Крім цього британська компанія VST Entreprises, яка є автором COVI-PASS, співпрацює з ООН у рамках досягнення цілей сталого розвитку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний