ВІДЕОФЕЙК: Автобус із написом «Зеленський — чорна діра» в Берліні

ВІДЕОФЕЙК: Автобус із написом «Зеленський — чорна діра» в Берліні

23 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео автобуса з написом «Зеленський — чорна діра», який нібито помітили в Берліні. У дописах стверджують, що водія за таку витівку вже оштрафували.

Однак це — фейк. Відео відредагували, насправді автобуса з таким написом не фіксували в Берліні.

Скриншот з фейкового відео  

Зворотний пошук по кадрах в Google Lens не показав першоджерело відео. Утім, нам вдалося знайти акаунт жінки на відео — це Ніна Шеєр, депутатка німецького Бундестагу. На своїй сторінці у фейсбуці Шеєр опублікувала фрагмент із інтервʼю. Одяг та локація зйомки ідентичні з тими, що на відео з автобусом. У підписі до фото Шеєр зазначила, що це інтервʼю для газети Die Welt та додала посилання на інтервʼю.

Результати пошуку

На відео з інтервʼю Ніни Шеєр на 3 хвилині 17 секунді видно автобус. На 3 хвилині 21 секунді автобус зникає. У цей момент вона говорить ті самі слова, що й на відео, яке поширюють у соцмережах. Однак на автобусі інший напис — «BUSMOBIL24».

Скриншоти зі справжнього відео 

Ми не знайшли будь-яких згадок про існування такого автобуса в німецьких ЗМІ, повідомлень про штраф для водія за таку витівку теж не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний