ВІДЕОФЕЙК: Байден нюхав підлітка

ВІДЕОФЕЙК: Байден нюхав підлітка

21 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
477

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому, як вказують автори, президент США Джозеф Байден нюхає підлітка. 

Утім, це відео змінили: збільшили масштаб зображення, щоб напису з оригінального відео не було видно. Також фейкороби підставили звук втягування повітря та скоротили тривалість запису. Насправді Джозеф Байден нахилився до немовляти, яке мати тримала на руках, щоб прошепотіти секрет. Після чого запропонував сфотографуватись із мамою дитини.

Скриншот допису

За зворотним пошуком по скриншоту з відео у Google Images ми не знайшли першоджерело, однак це відео поширювали у тіктоці. Ми вирішили пошукати відео у цій мережі за ключовими словами. Користувач із ніком @Larry7821068 поширив цей ролик із тим же звуком, ніби Байден нюхає дитину. Однак на відео було видно напис «я зустріла президента США сьогодні»

За хештегом #imetthepresident нам вдалось знайти оригінальне відео, яке опублікувала мама дитини із ніком @LizaH. 

У ролику Байден нахилився до немовляти, яке мама тримала на руках і сказав: «я можу прошепотіти тобі секрет? Не говори мамі, що я сказав тобі». У ролику немає звуків нюхання. Далі політик позував для фото з мамою дитини, але вона сказала, що знімає відео, вони посміялись. Позаду було видно дорослих у військовій формі та дітей.

Скриншоти відео з тіктоку користувачки @LizaH 

Мама немовля в одному з тегів вказала Форт-Ліберті, це найбільша за чисельністю військова база армії США. Саме туди 9 червня 2023 року Джозеф Байден прибув, щоб підписати наказ, спрямований на розширення можливостей працевлаштування для подружжя військових.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний