ВІДЕОФЕЙК: CBS під час сюжету про новий тип унітазів показали кадри візиту Зеленського на фронт

ВІДЕОФЕЙК: CBS під час сюжету про новий тип унітазів показали кадри візиту Зеленського на фронт

25 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють кадри з сюжету телеканалу CBS про новий тип унітазів для офісів, на якому люди не зможуть проводити багато часу через його специфічну форму. Після цієї інформації на екрані з’являються кадри з візиту Володимира Зеленського на фронт, а ведуча починає сміятися. Стверджують, що ведуча також сказала фразу «На унітазах економлять, а в Україні зливають мільйони».

Утім, в оригінальному відео CBS від 19 грудня 2019 року немає кадрів із Володимиром Зеленським, відео відредагували. 

Скриншот допису

Ми знайшли оригінальне відео на фейсбук-сторінці телеканалу CBS News Boston за пошуком слова «toilets». У відео від 19 грудня 2019 року ведуча Діана Кінг Холл розповідає про інноваційні унітази з нахилом, які розмістять в офісах у Великій Британії. 

Починаючи з 20 секунди оригінального відео ведуча починає сміятися щодо інформації про те, що працівники надто довго знаходяться у вбиральні, під час цих слів у кадрі показували унітаз. У поширеному відео є кадри візиту Володимира Зеленського у Бахмут 22 березня 2023 року, проте в оригінальному відео їх немає. Отже, відео відредагували.

Зліва: кадр з відредагованого відео; справа: кадр з оригінального відео

Ведуча зазначила, що, згідно з компанією StandardToile, люди проводять в офісних туалетах на 25% більше часу, ніж необхідно, зокрема для того, аби перевірити соціальні мережі та надіслати повідомлення. Потім Кінг Холл сказала, що компанія заявила про те, що установка нових унітазів із нахилом допоможе зекономити британському бізнесу мільйони доларів. Діана Кінг Холл не казала фразу «На унітазах економлять, а в Україні зливають мільйони».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний