ВІДЕОФЕЙК: Джо Байден купує книжки про деменцію — відео

ВІДЕОФЕЙК: Джо Байден купує книжки про деменцію — відео

28 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
364

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео із президентом США Джо Байденом, який нібито розглядає книжки в розділі «вправи для мозку від деменції» («brain exercises for dementia»).

Утім, це відеофейк. Оригінальне відео записали ще у 2012 році та на ньому немає таблички про деменцію.

Скриншот публікації

Зворотний пошук у TinEye показав, що відео, де Джо Байден розглядає книжки про деменцію поширювали ще у 2020 році. Під одним із дописів ми знайшли оригінальне фото, на якому відсутня табличка про деменцію. За зворотним пошуком цього зображення у Google Images ми знайшли оригінальний сюжет американського телеканалу CBS News із Джо Байденом.

Деменція — синдром, якому притаманна втрата когнітивних функцій людини, тобто мислення, пам’яті та здатності робити повсякденні справи. Здебільшого деменція проявляється в похилому віці, а люди з цим захворюванням не можуть контролювати свої емоції.

У сюжеті показують віцепрезидента Джо Байдена, який завітав до нового книжкового магазину Costco у Вашингтоні. На відео можна побачити, що Джо Байден розглядає дитячі книжки, а таблички про деменцію поряд немає. До того ж відео зняли ще у 2012 році.

Джо Байден розглядає дитячі книжки в магазині Costco у 2012 році. Джерело: CBS News

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний