Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео, у якому Ілон Маск нібито звільняє голову цензури Twitter у прямому ефірі подкасту коміка, ведучого Джо Роґана. Співробітниця у відео визнає свої помилки в роботі, а Ілон Маск каже, що невдачі повинні каратися, і звільняє її.
Проте це відео – фейк. Відео змонтоване з двох фрагментів різних подкастів Джо Роґана. А сам відеокліп є пародією на попередні звільнення працівників компанії Twitter його новим власником Ілоном Маском.
Скриншот допису
По-перше, відео насправді є склейкою кліпів із двох подкастів з різними гостями. Якщо здійснити пошук у ютубі за ключовими словами («Joe Rogan Twitter podcast») можна знайти подкаст «Joe Rogan Experience №1258 – Jack Dorsey, Vijaya Gadde & Tim Pool». Саме з нього взяли фрагмент зі словами Віджаї Гадде (її справжня посада — голова відділу правових питань, політики та довіри Twitter, а не «голова відділу цензури») на початку відео: «Я думаю ми провалилися у деяких випадках, і я хочу це визнати». У подкасті Віджая дійсно розповіла про недоліки у роботі свого відділу, проте Ілон Маск на цьому подкасті не був присутній взагалі.
Подкаст Джо Роґана з Ілоном Маском, що був опублікований на ютуб-каналі PowerfulJRE 7 вересня 2018 року
Подкаст Джо Роґана з Джеком Дорсі, Віджаєю Гадде та Тімом Полом, опублікований 5 березня 2019 року
Ілон Маск уже кілька разів ставав гостем у подкасті Джо Роґана. Схожий подкаст ми знайшли, порівнюючи вбрання Маска: у подкасті за 7 вересня 2018 року Ілон Маск одягнений у футболку з написом «Occupy Mars», як і у змонтованому відео. У цьому подкасті Ілон Маск на 24:22 хвилині складає долоні разом, а на 24:41 каже «знаєш» — так само, як у сфабрикованому відеокліпі. Слів Маска «разом із невдачею приходить велике покарання, ти звільнена» немає у подкасті Джо Роґана. Якщо врахувати неприродне звучання голосу Ілона Маска у фейковому відео, то можна припустити, що цю фразу створили за допомогою аудіомонтажу.
По-друге, автор змонтованого відеокліпу, що відмічений у лівому верхньому кутку відео, користувач твіттеру під нікнеймом @damonimani, одразу ж після оприлюднення відео опублікував пост із поясненням, що попереднє відео є пародією. 27 жовтня The Washington Post оприлюднило інформацію про те, що Ілон Маск справді звільнив деяких співробітників компанії, серед яких була Віджая Гадде. Однак бізнесмен нікого не звільняв у прямому етері.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний