ВІДЕОФЕЙК: Львів'яни вийшли на мітинг проти керівника Офісу Президента Андрія Єрмака

ВІДЕОФЕЙК: Львів’яни вийшли на мітинг проти керівника Офісу Президента Андрія Єрмака

12 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
338

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали вкотре намагаються посіяти ворожі настрої серед українців до влади. Вони поширюють відео, на якому львів’яни, нібито у березні 2024 року, вийшли на мітинг проти керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Це — відеофейк. Росіяни використали старе відео за 2013 рік, а аудіодоріжку узяли із запису протестів під Офісом Президента у 2020 році.

Скриншот публікації

За ключовими словами у мережі ми знайшли першоджерело відео. Його опублікували в ютубі ще 28 листопада 2014 року із підписом «Майдан у Львові — 1 грудня 2013». Того дня понад 50 тисяч львів’ян справді зібралися у центрі міста на протест. Вони вимагали відставки Януковича, уряду та парламенту.

Аудіодоріжку з вигуками проти Єрмака ми знайшли на іншому записі, який поширили 13 березня 2020 року. Тоді під Офісом Президента зібралися представники та прихильники партії «Голос», які були обурені підписанням нових домовленостей у Мінську. Україна, росія та ОБСЄ домовилися створити новий орган — Консультативну раду, яка брала б участь у розробці рішень щодо Мінських документів, погоджених раніше. Проте у такому випадку росія була б не безпосереднім учасником конфлікту сторін, а лише спостерігачем. 

Раніше в українська розвідка повідомляла, що росіяни розробили спецоперацію «Майдан-3» для дискредитації української влади, поширення панічних настроїв серед українців, підсилення ворожнечі з іноземними союзниками тощо. Усе це росіяни супроводжуватимуть фейковими повідомленнями, пік яких припаде на березень-квітень 2024 року. Отже, заяви про так звані мітинги проти Андрія Єрмака також, ймовірно, є складовими спецоперації «Майдан-3».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний