ВІДЕОФЕЙК: На «1+1» заявили, що контрнаступ був психологічною операцією

ВІДЕОФЕЙК: На «1+1» заявили, що контрнаступ був психологічною операцією

16 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
396

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, яке нібито опублікував канал «1+1», який входить до телемарафону «Єдині новини». У ньому розповідають, що насправді український контрнаступ — це вдала інформаційно-психологічна спеціальна операція проти росіян.  

Відео публікують лише російські та проросійські джерела. На офіційних ресурсах «1+1» подібних записів не має. У самому ролику допущено помилку та використані застарілі або російські кадри.  

Скриншот допису

Дане відео поширюють переважно російські та проросійські джерела інформації. Найранішу згадку запису нам вдалося знайти у телеграм-каналі «Шейх Тамир». На офіційних ресурсах «1+1» подібних відео не публікували

У самому відео допущено помилку. З 00:25 по 00:28 звучить фраза «росіяни схильні до найпотужнішої психологічної атаки». Російською у субтитрах текст переклали як «русские подвержены мощнейшей психологической атаке». «Схильні» є неправильним перекладом слова «подвержены». У такому випадку треба використати слово «піддаються» або «зазнають». 

Також у відео про контрнаступ використали старі кадри або записи з російських джерел. Так, за допомогою зворотного пошуку ми з’ясували, що момент з чоловіком у капюшоні — це частина кліпу до пісні російської групи «Гудзон». Інша частина відео, де помітна військова техніка та бійці ЗСУ — це ролик від Військового телебачення та Falcon Studio, опублікуваний ще у 2015 році. 

Зверху — кадр з кліпу. Знизу — фейкове відео

Зверху — кадр з оригінального ролика. Знизу — фейкове відео

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний