ВІДЕОФЕЙК: Під час виступу Барака Обами люди викрикували «F*** Joe Biden»

ВІДЕОФЕЙК: Під час виступу Барака Обами люди викрикували «F*** Joe Biden»

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
124

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому присутні на виступі Барака Обами нібито голосно кричать «F*** Joe Biden» і таким чином не дають колишньому президенту виступити.

Це — відеофейк. Під час промови Барака Обами люди голосно вигукували імʼя Обами у відповідь на викрики з зали, а вигуки «F*** Joe Biden» були додані на відео монтажем.

Скриншот допису

29 жовтня 2022 року Барак Обама проводив зустріч із виборцями зі штату Мічиган напередодні проміжних виборів до Сенату і Палати Представників. Експрезидент США закликав голосувати за кандидата в губернатори штату від Демократичної партії, до якої належить і він особисто, і чинний Президент США Джо Байден.

Барак Обама виголошував промову: «Коли ми не просто не погоджуємося з людьми, але починаємо їх демонізувати, висуваючи дикі божевільні звинувачення на їхню адресу, це створює небезпечну ситуацію. І якщо обрані офіційні особи не докладуть більше зусиль, щоб відкинути подібну риторику, якщо вони мовчазно підтримають їх … більше людей може постраждати. Таким чином ми будемо порушувати основний принцип цієї країни». Після цих слів чоловік із зали почав викрикувати до президента: «Пане президенте…» (решту слів неможливо розчути через погану якість звуку). Барак Обама відповів на це словами: «Саме це я і маю на увазі. Ми ведемо розмову. Існує процес, який ми запровадили в нашій демократії. Зараз говорю я, ви зможете висловитися незабаром. Не треба кричати. Так справи не робляться. Елементарна вихованість та ввічливість мають значення».

Присутні на мітингу люди освистали провокатора та почали скандувати «Обама!» на підтримку колишнього президента. Ніяких образливих вигуків на адресу Джо Байдена не звучало, вони були додані на відео за допомогою відеоредактора. Кілька світових медіа опублікували матеріали з розвінчанням фейкового відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний