ВІДЕОФЕЙК: Під час виступу Джо Байдена натовп скандував «F*** Joe Biden»

ВІДЕОФЕЙК: Під час виступу Джо Байдена натовп скандував «F*** Joe Biden»

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
222

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширили відео виступу президента США Джозефа Байдена, під час якого чути як натовп скандує нецензурну фразу: «F*** Joe Biden». Автори вказують, що цей момент зафільмували під час промови політика 23 вересня 2023 року.

Утім, це відео відредагували. До оригінальної аудіодоріжки додали нецензурні вислови на адресу президента США.

Скриншот повідомлення

За зворотним пошуком по фото у Google Images ми знайшли оригінальне відео виступу Джозефа Байдена. Це відео опублікували ще у липні 2022 року. Одяг президента США та фон позаду ідентичні на відео, яке поширили у мережі, та відео із заходу.

Скриншот виступу Байдена 11 липня 2022 року

Промова Байдена була присвячена ухваленню двопартійного закону про посилення безпеки громад. У виступі політик говорив про те, що закон, спрямований на зменшення насильства з використанням зброї, передбачає обмеження на володіння зброєю для певних груп. Зокрема закон заборонює володіти вогнепальною зброєю людям, яких засудили за напад на партнера, та посилює перевірку для людей віком до 21 року, які купують зброю. 

Також він заявив про виділення коштів на підтримку програм боротьби з насильством, а також фінансування ініціатив із надання психічної допомоги молоді, включно з дітьми, які пережили насильство з використанням зброї.

На відео потрапив момент, коли слухач втрутився в промову Байдена. «Це доказ того, що, всупереч скептикам, ми можемо досягти значного прогресу в боротьбі з насильством із застосуванням зброї», — стверджував президент США. Глядач перебив його фразою: «Ми повинні зробити більше, ніж це!». Тоді політик намагався продовжити, попросивши глядача сісти та дослухати виступ. Однак чоловік ще раз повторив свої слова та продовжив говорити, але на відео його слова чути погано.  Після чого інші глядачі почали аплодувати, вигукуючи «Джо Байден! Так!». «Дозвольте мені закінчити свою промову», — сказав Байден. Після чого глядач щось нерозбірливо відповів.

Надалі виступ очільника Білого Дому не переривали, глядачі аплодували, погоджуючись зі словами Байдена. Політик заявив, що ухвалене законодавство є прогресом, але потрібно зробити більше. 

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито студенти Університету Пенсільванії скандували нецензурні вислови на адресу Байдена.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний