ВІДЕОФЕЙК: Плакати в метро Вільнюса на підтримку України

ВІДЕОФЕЙК: Плакати в метро Вільнюса на підтримку України

28 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
2129

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео плакатів на підтримку України із метро Вільнюса. Однак це — відеофейк. У Вільнюсі немає метро, це відредаговане відео з метро Гонконгу.

Метрополітен у Вільнюсі ще не побудували. У 2018 році Сейм Литовської Республіки прийняв закон, який дозволяє будівництво метро. Утім, тодішня президентка Литви Даля Грибаускайте наклала вето на цей закон.

На низці кадрів у відео видно надписи ієрогліфами. Наприклад, на 0.14, 0.30 та 1.07 хвилинах. 

Ієрогліфи на відео

Це підтверджує, що відео зняли в іншому місті. Ми скористалися зворотним пошуком одного із кадрів відео. Результати пошуку в Bing показали, яке відео використали для створення фейку. Це кліп мексиканського гурту Montez De Durango. Ось кілька кадрів з оригінального та відредагованого відео для порівняння: 

Скриншот з відредагованого відео (00:03)

Скриншот з оригінального відео (00:58)

Скриншот з відредагованого відео (00:14)

Скриншот з оригінального відео (01:23)

Скриншот з відредагованого відео (00:35)

Скриншот з оригінального відео (00:29)

У кліпі Montez De Durango ми помітили напис «Lok Ma Chau» — це регіон у Гонконзі. Отже, відео, найімовірніше, зняли саме в гонконзькому метро.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний