ВІДЕОФЕЙК: Поліція Берліна попереджає про небезпеку відкритих мереж Wi-Fi через українських шахраїв – DW

ВІДЕОФЕЙК: Поліція Берліна попереджає про небезпеку відкритих мереж Wi-Fi через українських шахраїв – DW

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
97

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, нібито створене виданням Deutsche Welle. У ньому йдеться про те, що поліція Берліну попереджає громадян про небезпеку використання відкритих мереж Wi-Fi у публічних місцях, адже таким чином українська група хакерів «31337 nice» краде дані користувачів. 

Утім, це відео – фейк. Deutsche Welle не публікували вказаної новини. На сайті поліції Берліна також немає подібної інформації. 

Скриншот публікації

На сайті та у соціальних мережах DW немає вказаного ролика. Про цю новину не писали у жодному міжнародному медіа. Берлінська поліція теж не вказувала про затримання українських хакерів. Щобільше, у відкритих джерелах взагалі відсутня інформація про існування хакерської групи «31337 nice». 

Окрім цього, затримання хакерів буцімто сталось нещодавно, однак наприкінці фейкового відео можна побачити дату – 2023 рік. 

Скриншот із фейкового відео

Також шрифт, використаний у фейковому ролику, відрізняється від того, який можна побачити в оригінальних відео Deutsche Welle, — видання використовує ширший та більш округлий шрифт.

Зліва — скриншот з фейкового відео, справа — скриншот з оригінального ролика DW

Раніше ми спростовували фейки про те, що українці побили двох жителів Берліна за розмову російською мовою, спалили готель у Великій Британії або фармацевтичний склад у Польщі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний