ВІДЕОФЕЙК: путін показово не потис руку Макрону — відео

ВІДЕОФЕЙК: путін показово не потис руку Макрону — відео

30 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
271

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому президент росії володимир путін нібито пройшов повз президента Франції Емануеля Макрона, показово не потиснувши йому руку. 

Утім, відео відредагували та видалили частину, де путін тисне руку Макрону.

Скриншот допису

За зворотним пошуком по фото у Google Images ми встановили, що ця зустріч відбулась у 2018 році. На відзначення 100-річчя закінчення Першої світової війни до Парижа прибули лідери понад 60 держав. Серед них тодішній президент України Петро Порошенко, путін, Макрон, тодішня канцлерка Німеччини Ангела Меркель та тодішній очільник США Дональд Трамп. 

У повній версії відео путін тисне руку Макрону першим, потім повертається до його дружини, Бріжит Макрон, яка стоїть праворуч. Тоді повертається знову ліворуч і, оминаючи, президента Франції, якому вже потис руку, вітається з Ангелою Меркель. Проте першу частину відео видалили, аби створити враження, ніби президент рф проігнорував Макрона. 

Скриншоти відео з відзначення 100-річчя закінчення Першої світової війни

Цей фейк циркулює у мережі уже не перший рік. Так, його поширювали у червні 2021 року, у лютому та липні 2022 року, а також у березні та червні 2023 року.

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито володимир путін грає на роялі гімн України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний