ВІДЕОФЕЙК: Російські музиканти — найпопулярніші музиканти в Україні

ВІДЕОФЕЙК: Російські музиканти — найпопулярніші музиканти в Україні

29 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
440

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито британського журналу New Musical Express. Так, за статистикою YouTube Music найпопулярнішими музикантами в Україні за 2023 рік начебто стали російські виконавці: Баста, Аигел, Катя Лель, Инстасамка та американська співачка Тейлор Свіфт.

Утім, це відеофейк. Журнал New Musical Express не публікував подібне відео. Найпопулярніші музиканти в YouTube Music Україна   українські виконавці.

Скриншот публікації

Журнал New Musical Express не публікував жодних відео зі статистикою YouTube Music на своєму вебсайті та на офіційних сторінках в соціальних мережах: інстаграмі, твіттері (Х), фейсбуці та ютуб-каналі. Пошук у вебархіві також не дав результатів.

Щобільше, на перших місцях офіційного рейтингу YouTube Music в Україні на кінець 2023 року українські виконавці. Тейлор Свіфт до списку не потрапила. Натомість українці віддають перевагу таким іноземним артистам як The Weeknd, Eminem, Imagine Dragons, Stray Kids та іншим. 

Скриншот вебсайту YouTube Music

VoxCheck дослідили статистику YouTube Music по кожному місяцю за 2023 рік. Виявилось, що у січні та лютому 2023 року серед топ-5 найпопулярніших виконавців були російські співаки. Утім, це поодинокі випадки, протягом 2023 року топові позиції рейтингу займали українці. Українські виконавці також є лідерами прослуховувань в Apple Music в Україні, а Spotify оприлюднив плейлист найпопулярніших українських треків в Україні за 2023 рік. 

У 2023 році громадська організація «Демократичні ініціативи молоді» презентувала соціальне дослідження «Культурні практики населення України в умовах війни».

За його результатами:

  • 62% українців повністю перестали дивитися і читати російськомовний контент; 
  • 31% значно зменшили споживання російськомовного контенту і значно збільшили споживання українськомовного;
  • 7% почали більше читати іноземною мовою, але не російською.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний