ВІДЕОФЕЙК: Телеканал «1+1» опублікував відео, де Зеленський на Генасамблеї ООН одночасно сидить у залі та виступає за трибуною

ВІДЕОФЕЙК: Телеканал «1+1» опублікував відео, де Зеленський на Генасамблеї ООН одночасно сидить у залі та виступає за трибуною

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
473

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео виступу Володимира Зеленського на Генеральній асамблеї ООН 19 вересня 2023 року від телеканалу «1+1». Його змонтували так, ніби під час промови Президент України одночасно перебуває у залі та за трибуною. 

Це відеофейк. Оригінальне відео відрізняється оформленням, а кадри перебування Зеленського у залі під час його виступу відсутні. 

Скриншот допису

Ми знайшли відео від телеканалу «1+1» з виступом Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН 19 вересня 2023 року, яке використали для фейку, на ютуб-каналі «ТСН». На те, що це той самий запис, вказує голос перекладача, який однаковий на змонтованому та оригінальному відео. 

Оригінальний запис взагалі не містить жодних позначок телеканалу, які є на фейковому відео. Також у самому записі немає кадрів, де б Зеленський нібито одночасно перебував за трибуною та у залі. Це доводить, що відео відредагували. У заяві марафону «Єдині новини» підтвердили, що поширене відео відрізняється від оригіналу.

Скриншоти запису промови. Джерело: ТСН

Також пропагандисти стверджують, що під час виступу Президента України була присутня менше ніж половина зали, проте фото вказують на протилежне. 

Виступ Зеленського на Генасамблеї ООН 19 вересня 2023 року. Джерело: Радіо Свобода 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний