ВІДЕОФЕЙК: У 2014 році Богдан Буткевич закликав знищити 1,5 млн населення на Донбасі

ВІДЕОФЕЙК: У 2014 році Богдан Буткевич закликав знищити 1,5 млн населення на Донбасі

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
341

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють кадри з відео, на яких журналіст Богдан Буткевич нібито розповідає, що потрібно знищити 1,5 млн жителів Донбасу. 

Відео складається з нарізки фрагментів інтерв’ю, що викривлює контекст. Буткевич говорив про 1,5 млн населення Донбасу, яке неможливо працевлаштувати, а не яке потрібно знищити. Про вбивство він говорив у контексті місцевих бюрократів та кримінального клану.

Скриншот допису

Інтерв’ю опублікували ще 29 квітня 2014 року. Тоді Богдан Буткевич, говорячи про 1,5 млн непотрібних людей, мав на увазі населення, яке неможливо працевлаштувати на Донбасі, а не яке потрібно знищити: «Донбас взагалі регіон, який ну… Це не просто депресивний регіон, розумієте, там настільки такий великий комплекс, грона проблем. Головніше, наприклад, у тому, що там просто дика кількість абсолютно непотрібних людей, в економіці у першу чергу. Тобто їм неможливо дати роботу. … Якщо брати навіть чисто Донецьку область, там 4 млн населення. Щонайменше мільйона півтора там просто зайвих людей, яким не буде роботи ніколи».

Щодо заяви про потребу в знищенні певних людей, він згадує про це у контексті партійних бюрократів і кримінального клану: «Донбас це наш ресурс. І тільки проблема України, що ми не вміємо цим ресурсом користуватися і віддаємо цей ресурс на поталу такої, знаєте, купки жадібних вихідців з партійної номенклатури, яка поєдналася з місцевим кримінальним кланом і яким просто вигідніше приєднатися до такої самої великої структури в росії, ніж будувати щось інше. … Найголовніше, що треба зробити у даний момент, як би це жорстоко не прозвучить — є певна категорія людей, яких потрібно просто вбити. На жаль.» 

31 липня 2014 року журналіст доповнив свої слова, заявивши, що він говорив про терористів, яких потрібно було знищити відразу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний