ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку на хмарочосі повісили прапор на підтримку росії

ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку на хмарочосі повісили прапор на підтримку росії

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
269

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили фейкове відео, на якому зображений велетенський банер, який нібито вивісили в Нью-Йорку на підтримку росії.

Це — відеофейк. Такий банер не могли дозволити вивісити в Нью-Йорку. Крім цього, немає жодних згадок про це у світових та американських медіа.

Скриншот допису

У кадр фейкового відео потрапив вказівник вулиць, завдяки чому нам вдалося встановити геолокацію, де зняли ролик. Це південний фасад будівлі Ван Ліберті Плаза в Нью-Йорку.

Вгорі — скриншот із фейкового відео, внизу — скриншот із Google Maps на місці, де зняли ролик

Те, як висить банер на фейковому відео, порушує цілу низку норм Будівельного кодексу міста Нью-Йорк. Вимоги влади міста до розміщення зовнішніх знаків вказані в Додатку H до кодексу. Правила розміщення знаків із гнучкої тканини прописані в розділі BC H114. Згідно з цим розділом, по-перше, такі вивіски не можна розміщувати перед вікнами та скляними блоками. Проте, як видно на відео, банер закриває частину вікон на будівлі. По-друге, зовнішній знак має бути закріплений по периметру монтажними елементами. Однак на фейковому відео видно, що банер закріплений лише у верхній частині, а внизу, справа і зліва він вільно розвивається на вітрі. По-третє, тканинна вивіска має бути натягнена монтажними елементами. На відео так само видно, що банер закріплений лише у верхній частині. Таким чином малоймовірно, що влада Нью-Йорку дала дозвіл на розміщення банера, як показано на фейковому відео.

Крім цього, якщо придивитися, то прапор майорить на вітрі дещо неприродно, при цьому дерева на землі взагалі не ворушаться.

Прапор на підтримку росії нібито вивісили на будівлі Ван Ліберті Плаза. Цей хмарочос розташований у 4 хвилинах пішки від місця теракту 11 вересня 2001 року. Раніше в будівлі розміщувалася філія Національного музею і меморіалу 11 вересня. Крім цього, США розглядали можливість визнання росії державою-спонсором тероризму. Тому малоймовірно, що влада Нью-Йорку дозволила би вивісити прапор із символікою держави, яку може визнати спонсором тероризму, в той час, як у цій самій будівлі розташовувався музей жертв найбільшої терористичної атаки у світовій історії.

Також ми не знайшли жодних згадок про цей прапор у американських і світових медіа. Про це пишуть лише проросійські джерела.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний